Історія ікони Святого Спиридона Триміфунтського
Звернення до заступництва в молитвах можуть врятувати від багатьох бід, відвести від молиться підступи недругів і злих сил, наповниться силу для звершення добрих справ і виконання задуманого. Ікона Спиридона Триміфунтського являє лик святого, який допоможе у вирішенні матеріальних і фінансових проблем, зробить свій чудотворний вплив під час потреби і негараздів.
Ім'я святителя, єпископа Триміфунтського (Саламінській), стало символом допомогою Господа Бога всім стражденним ще при його земному житті. Незаперечними історичними фактами стали діяння св. Спиридона щодо лікування душевних і тілесних недуг, зцілення безнадійних хворих, воскресіння покійних і вигнання бісів.
Участь було доступним усім, хто звернувся за підтримкою до могутності Господню. Святий праведник не ділив стражденних на імущих і жебраків, більше і менше потребують. Звернення до ікони з його ликом врятувало багатьох людей від падіння у моральну прірву, і донині залишається культовим об'єктом для прохань про допомогу понад.
Ікона Спиридона Триміфунтського своєю присутністю в оселі пом'якшує черстві серця, приносить матеріальне благополуччя, дає імпульс бажанням жити і творити. Пізнання земного шляху святого зміцнює віру в його милість, прощення і богоугодні звершення і в наші дні.
Дитинство і дитинство
Крихітна село Аксія на Кіпрі стала батьківщиною святителя, а благословенний 270 рік – датою появи на світ. Батьки із звичайної селянської сім'ї дали новонародженому ім'я Спиридон. Лагідність і смиренність були притаманні дитині і викликали захоплення оточуючих. Обробіток посівів зернових і пастушеством були основним заняттям хлопчика, що знайшло своє відображення в тому, що ікона Спиридона Триміфунтського завжди являє його вигляд в оточенні хлібної ниви.
Чиста любов до прекрасної дівчини закінчилася щасливим одруженням, але радість виявилася недовгою. Юнак не озлобился, не впав у смуток і не зачерствел від нежданого горя душею. Все, що Господь посилав йому, ділився з бідними та нужденними. Праведність і справедливість стали дороговказом тієї стежки, яка була визначена великого святителя.
Чудотворні зрілі роки
Вчинки і думки, повні благочестя і щирої віри, були винагороджені Господом даром позбавлення хворих від хвороб. Досить було одного слова, щоб здійснювалось чудо зцілення і воскресіння. Дар бачити чужі гріхи був використаний істинно по-християнськи – праведник вказував дорогу до виправлення і покаяння. І тільки ті, хто не хотів належним чином скористатися мудрою порадою і турботою, піддавався покаранню Божому.
Отримавши за свої діяння сан єпископа, Спиридон не впав у гординю, а продовжував свій подвижницький спосіб життя. Під час подорожей по всьому Кіпру він обробляв землю разом з простими селянами і, зароблені тяжкою працею кошти, ділив з нужденними. На його батьківщині в кожній скромній хатині є ікона Спиридона Триміфунтського, що оберігає тепло домашнього вогнища і всіх членів сім'ї.
Кінець земного шляху
Прямо під час молитви смерть наздогнала тлінне тіло святителя в 349 році. Добросердечний і чистий образ запам'ятався всім, хто мав щастя бачити його під час перебування в Єгипті, Сирії та Європі, де єпископ Триміфунтський вів бесіди про спасіння душі з людьми різних релігійних поглядів під час своїх численних подорожей. Як язичники, так і одновірці після знайомства з великим просвітителем приймали таїнство Хрещення, повіривши у всемогутність Господнє.
Надія на чудо, віра у сприянні сил небесних і сьогодні чується в закликах і молитвах, звернених до святого лику.
Незрозумілі факти
У Соборі острова Корфу зберігаються мощі святого, з якими відбуваються дивовижні явища. Звичайною логікою неможливо пояснити, чому відбувається зношення одягу і взуття. Їх періодично міняють, але знову з'являються потертості і діри, як від тривалої ходьби. Разом з дивовижною нетленностью мощей протягом століть це говорить тільки про одне – святитель дійсно покидає свій вічний притулок.
Вражаючою залишається властивість всіх ікон Спиридона Триміфунтського не змінювати первісний вигляд дуже довгий час. У випадках, коли ключ не хоче входити в замкову отвір раки, хранителі мощей пояснюють тим, що усипальниця в цей момент порожня, а її мешканець відправився за чиєюсь прохання на допомогу. За багато століть ні вогкість, ні жаркі промені сонця не вплинули на зовнішній вигляд раки.
В чому допомагає святий лик
Ще Амвросій Оптинський закликав звертатися до святого Спиридона за сприянням у продажу та купівлі нерухомості, вирішенні юридичних спорів, пошуку роботи та ведення фінансових справ. Багато століть люди переконуються в неймовірні можливості чудодійного ліка.
З діда-прадіда хлібороб надавав допомогу під час засухи і неврожаю, рятуючи молилися від голоду, оберігав посіви від хвороб та погодних катаклізмів. Шанування молільників заслужили здатність стримувати гнів із серця, дарувати християнське смирення та любов, усувати чвари. Дотик до святого лику і лагідна молитва позбавлять від хвороб і тяжких недуг.
Достовірним є історичний факт, що в роки царювання Костянтина Великого Спиридон врятував населення Кіпру від небувалої і страшної посухи, що загрожувала голодною смертю тисячам селян. Сила ревною молитви принесла життєдайні дощі і відвела неминуче лихо. Справедлива строгість і одночасна чуйність звели святителя на престол дбайливого духовного батька для багатьох тисяч парафіян.
Кожен день біля ікони Спиридона Триміфунтського в будь-якому храмі товпляться безліч стражденних. Багато просять про допомогу для себе, хтось благає врятувати близьких йому людей. Нікого святитель не залишає без своєї благодаті, головне – чисті і безкорисливі думки праведні справи прохача.
Іконографічні образи
Існує кілька видів ліка Спиридона: благославляющий правою рукою і з євангелієм у лівій, з покладеними на святе письмо обома руками, сидить на троні.
Основное отличие иконографического образа от ликов других святителей древности – изображение с шапкой пастуха на голове. Подобная деталь служит воспоминанием о происхождении и земном пути великого святого. Поднявшись на самую вершину церковной иерархии, он жил точно так же, как простой крестьянин, вкушал простую пищу, проводил все время в молитвах и не был владельцем каких-то роскошных предметов.
Великое деяние
На первом вселенском соборе, проходившем в Никее в 325 году, святитель совершил чудо, чтобы показать единство сущности Божественного и открыть тайну трех лиц Пресвятой Троицы. Сжав в руке кирпич, он показал оставшуюся в ладони глину после того, как вниз побежала вода, а к небесам взлетело пламя. Даже философы, защищавшие ересь, обратились после этого в Православие.
Ікона Спиридона Триміфунтського в будинку і молитва біля неї в храмі принесуть не тільки матеріальні блага. Набагато важливіше – справжнє очищення душі від скверни, можливість встати на шлях істинний пізнати істинний сенс земного буття. Повторити дорогу, преодоленную святителем, неможливо. Але прагнути до цього щодня і щогодини буде початком нової і одухотвореної життя.